Archiv rubriky: Zajímavosti

V médiích se v poslední době objevuje celá řada smyšlených, zavádějících či zcela nepravdivých informací a mýtů o zemědělství. Tento novodobý „hon na čarodějnice“ snad nemá ve vyspělém světě obdoby.

Čtěte více

V neděli 29. září se na Seznam.cz objevilo video s dramatickým názvem „Z polí zmizely po sklizni žížaly. Zemědělci zase nasadili chemoterapii, říká vědec.“ Jak to doopravdy je?

Čtěte více

Za jednotlivými výrobky si jejich tvrdou práci málokdo představí. Kampaň má proto za cíl přinést veřejnosti vhled do běžného života některých profesí.

Čtěte více

Kauza podniku AGRO Jevišovice se táhne už roky. Konkrétně osm. Oč v ní jde? Místní podnikatel pan Rada vedl do roku 2011 zemědělský podnik Agrodružstva Jevišovice…

Čtěte více

Čtyři místa v desítce nejznámějších potravinářských firem v Česku obsadily firmy z koncernu Agrofert. Nejvýše z nich dosáhla mlékárna Olma, spolu s ní se umístily ještě Kostelecké uzeniny, pekárna Penam a Vodňanské kuře.

Čtěte více

Vladimír Renčín kdysi, za minulého režimu, nakreslil velmi výstižný vtip. Dva panáčci stojí na kraji Sahary a pod tím je text: „My s naší ekonomikou bychom sem za dva roky dováželi písek“.

Čtěte více

Naším cílem je být dobrým zaměstnavatelem se vším všudy – jak směrem k našim lidem, tak k našemu státu.

Čtěte více

I za velkou zemědělskou firmou je potřeba vidět spoustu lidí, kteří dennodenně dělají svoji práci a dělají ji dobře. Agrofert není skleněná budova technokratů. Jsou to lidé, kteří nemají důvod, aby se ke zvířatům nebo půdě chovali špatně.

Čtěte více

Koneckonců půda je to, co nás živí a co rozhoduje i o našem ekonomickém výsledku. A bylo by zkratkovité a nepřesné tvrdit, že velký zemědělský podnik se k půdě nechová tak, jako malý sedlák.

Čtěte více

Obchodní politiku řetězců nechceme komentovat. Domníváme se však, že kampaň aktivistů proti klecovým chovům je účelová. Je zajímavé, že aktivistům vadila jen česká vejce z klecových chovů. Klecová vejce, která se sem dovážejí z Polska nebo dokonce z Nizozemska či Francie, jim už nevadí. Proč?

Čtěte více

10/10