Archiv rubriky: Mohlo by vás zajímat

V médiích se v poslední době objevuje celá řada smyšlených, zavádějících či zcela nepravdivých informací a mýtů o zemědělství. Tento novodobý „hon na čarodějnice“ snad nemá ve vyspělém světě obdoby. A dnes zde máme druhý díl!

Čtěte více

ČT odvysílala v pondělí 23. 9. 2019 v pořadu Reportéři ČT reportáž s názvem Dvojí metr. Reportáž je postavena na tvrzení bývalého ředitele FÚ Příbram Karla Trefného, který tvrdí, že musel odejít ze své funkce kvůli tomu, že doměřil daň firmě Primagra z koncernu Agrofert. Takové tvrzení považujeme za nepravdivé a hrubě manipulativní, proto zaslal výkonný ředitel Agrofertu Josef Mráz otevřený dopis generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi. Text dopisu zvěřejňujeme v plném znění.

Čtěte více

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) upozornila Českou televizi na porušení zákona ve vyjádření analytika o podnikání společnosti Agrofert. V reportáži chybělo vyjádření Agrofertu, čímž televize veřejné služby porušila zásadu objektivity a vyváženosti ve zpravodajství a publicistice.

Čtěte více

V médiích se v poslední době objevuje celá řada smyšlených, zavádějících či zcela nepravdivých informací a mýtů o zemědělství. Tento novodobý „hon na čarodějnice“ snad nemá ve vyspělém světě obdoby.

Čtěte více

Poslední zářijový den skončila další uměle vyvolaná pseudokauza kolem premiéra Andreje Babiše. Středočeský krajský úřad pravomocně zastavil přestupkové řízení s premiérem kvůli údajnému střetu zájmů, protože se žádný přestupek nestal.

Čtěte více

Tak, jako už mnohokrát, i dnes se na tomto místě zabýváme dotacemi. Na ně je upřena hlavní pozornost konkurentů koncernu Agrofert a jeho zakladatele Andreje Babiše z oblasti ekonomické, ale především politické a mediální.

Čtěte více

Některá média dnes přinesla informaci, že policie prověřuje dotaci na vzdělávání ve společnosti Synthesia. Tato skutečnost je nám známa a zdůrazňujeme, že celá věc je ve stádiu prověřování, nikoli ve stádiu trestního řízení.

Čtěte více

Slovo dotace je jedním z nejčastěji skloňovaných slov nejen v ekonomické teorii, ale i hospodářské praxi. Přečtěte si rozhovor nejen o dotacích s předsedou představenstva Agrofertu Zbyňkem Průšou.

Čtěte více

Kauza podniku AGRO Jevišovice se táhne už roky. Konkrétně osm. Oč v ní jde? Místní podnikatel pan Rada vedl do roku 2011 zemědělský podnik Agrodružstva Jevišovice…

Čtěte více

Vladimír Renčín kdysi, za minulého režimu, nakreslil velmi výstižný vtip. Dva panáčci stojí na kraji Sahary a pod tím je text: „My s naší ekonomikou bychom sem za dva roky dováželi písek“.

Čtěte více

10/17