Jde o účelovou a bezdůvodnou kritiku konkrétního zaměstnance
V Agrofertu jsme si zvykli, že v podstatě neuplyne den, kdy by zpravodajský portál Seznam Zprávy neuveřejnil nějaký článek o naší firmě. Většinou článek pro článek, kde se má nezasvěcený čtenář dozvědět, že zlý Agrofert páchá něco nekalého, případně že někomu ubližuje, většinou nějakému malému zemědělci ze sousedství. Recept je jednoduchý: pospojovat nespojitelné, dát slovo zarputilým kritikům firmy nebo jejího někdejšího akcionáře, přimíchat pár náznaků účelového jednání, nebo možná snad konspirace, a hned je článek na světě! Textů o Agrofertu bylo na Seznamu zveřejněno za posledních pár let takové množství, že tolik nepravostí v jedné firmě snad ani nelze spáchat. Možná mají v redakci speciální oddělení s nápisem na dveřích: Zprávy o Agrofertu. A za těmito dveřmi momentálně sedí redaktorské duo, pánové Pergler a Pšenička. Ovšem s novým rokem pánové změnili taktiku – už nejdou jen po firmě, ale začínají si brát na mušku i některé její zaměstnance. Začali s členkou představenstva a finanční ředitelkou, paní Petrou Procházkou. A nezlobte se – docela hnusně. Není nad to, když si v pondělí ráno zapnete počítač a dočtete se o sobě, že jste v podstatě podezřelý zločinec, když si vašeho „unikátního postavení“ (při vyšetřování Čapího hnízda) údajně všiml i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Do toho přimícháte pár věcí z osobního života a profesní minulosti dotyčné osoby a senzace je na světě.

A nyní pár věcných poznámek: Pokud Seznam tvrdí, že jsme v Agrofertu nervózní kvůli Čapímu hnízdu, tak můžeme redakci ujistit, že nervózní nejsme. Od počátku jsme přesvědčeni, že kauza je účelová a že jsme postupovali plně v souladu se zákonem a že se to prokáže. A to se týká i roviny, kde jde o zadávání reklamy. Věc prověřuje policie, proto nemůžeme detaily komentovat. Redakce správně poznamenává, že policie v tomto případě nikoho neobvinila. To, že na nás někdo posílá policii, je docela časté. Zvykli jsme si. Zatím vždy policie podaná trestní oznámení odložila. Vzpomeňme na korunové dluhopisy nebo nedávno na dotaci pro společnost Synthesia. Podle policie se nic nezákonného nestalo. Pokud redakce paní Procházkové vyčítá, že má na starost účetnictví i jiných subjektů a že ji to „dobíhá“, těžko tušit, co tím redakce myslí. Pokud vede na základě smlouvy nějaký subjekt účetnictví jinému subjektu, nejde o nic nezákonného nebo neetického.
Dále si redakce všímá spořivosti paní Petry Procházkové. Těžko říct, co je na tom k podivu. Člověk zodpovědný za peníze by určitě neměl být rozhazovačný. Další části článku, jako například nic neříkající vzpomínka exhejtmana a exministra Bendla na více než 20 let staré působení paní Procházkové u hasičů v Kladně, si snad ani bližší komentář nezaslouží.
Existuje krásné české přísloví: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. S vědomím tohoto přísloví čteme každý článek o nás na webu Seznam Zprávy. Zvykli jsme si. Zvykli jsme si, že žijeme v době aktivistické žurnalistiky. Je jednoduché, pokud jako novinář nemáte na politika nic jiného, kopat do jeho bývalé firmy. Zjevně to ale nefunguje, tak bohužel začala éra kopání i do jejích zaměstnanců. Je jedno, že jsou to slušní lidé, kteří nemají s politikou nic společného.