Archiv rubriky: Dotace

V médiích se v poslední době objevuje celá řada smyšlených, zavádějících či zcela nepravdivých informací a mýtů o zemědělství. Tento novodobý „hon na čarodějnice“ snad nemá ve vyspělém světě obdoby. A dnes zde máme druhý díl!

Čtěte více

ČT odvysílala v pondělí 23. 9. 2019 v pořadu Reportéři ČT reportáž s názvem Dvojí metr. Reportáž je postavena na tvrzení bývalého ředitele FÚ Příbram Karla Trefného, který tvrdí, že musel odejít ze své funkce kvůli tomu, že doměřil daň firmě Primagra z koncernu Agrofert. Takové tvrzení považujeme za nepravdivé a hrubě manipulativní, proto zaslal výkonný ředitel Agrofertu Josef Mráz otevřený dopis generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi. Text dopisu zvěřejňujeme v plném znění.

Čtěte více

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) upozornila Českou televizi na porušení zákona ve vyjádření analytika o podnikání společnosti Agrofert. V reportáži chybělo vyjádření Agrofertu, čímž televize veřejné služby porušila zásadu objektivity a vyváženosti ve zpravodajství a publicistice.

Čtěte více

V médiích se v poslední době objevuje celá řada smyšlených, zavádějících či zcela nepravdivých informací a mýtů o zemědělství. Tento novodobý „hon na čarodějnice“ snad nemá ve vyspělém světě obdoby.

Čtěte více

Tak, jako už mnohokrát, i dnes se na tomto místě zabýváme dotacemi. Na ně je upřena hlavní pozornost konkurentů koncernu Agrofert a jeho zakladatele Andreje Babiše z oblasti ekonomické, ale především politické a mediální.

Čtěte více

Některá média dnes přinesla informaci, že policie prověřuje dotaci na vzdělávání ve společnosti Synthesia. Tato skutečnost je nám známa a zdůrazňujeme, že celá věc je ve stádiu prověřování, nikoli ve stádiu trestního řízení.

Čtěte více

Slovo dotace je jedním z nejčastěji skloňovaných slov nejen v ekonomické teorii, ale i hospodářské praxi. Přečtěte si rozhovor nejen o dotacích s předsedou představenstva Agrofertu Zbyňkem Průšou.

Čtěte více

I za velkou zemědělskou firmou je potřeba vidět spoustu lidí, kteří dennodenně dělají svoji práci a dělají ji dobře. Agrofert není skleněná budova technokratů. Jsou to lidé, kteří nemají důvod, aby se ke zvířatům nebo půdě chovali špatně.

Čtěte více

Webový portál Seznam, který věnuje společnosti Agrofert nebývalou péči, opět potvrdil, že by se měl jmenovat spíše Seznam chyb a nepřesností…

Čtěte více

Pro Agrofert nejsou dotace mantrou. Pokud by byly dotace plošně zrušeny, naše společnosti by na trhu obstály. Přečtěte si více o zemědělských dotacích (nejen) v koncernu Agrofert v článku.

Čtěte více

10/16